Spor salonu temizliği

Kas 21, 2020 Yazılarımız

Belpak Temizlik Şirketi

Spor Salonu Temizliği

Belpak Şirketi, her türlü iş yeri, kurum ve binada verdiği temizlik hizmetlerini girdiğimiz pandemi sürecinde daha dikkatli bir şekilde yürütmeye devam etmektedir. İnsanların son dönemlerde en çok dikkat etmesi gereken şeylerin başında gelen sağlık ve hijyenik ortam, ancak iyi bir temizlik şirketi ile mümkün olur.

Hijyenik ortamının kesinlikle korunması gereken spor salonları, her yaştan insanın, hem sağlık hem de fiziki görünüş için akın ettiği bir yer olduğu için, gün boyunca gelen insanlar ile birlikte hijyen açısından tehlike içindedir. Covid-19 – Korona virüsü vakalarının son günlerde artışı insanların, kurumların ve özellikle müşterileriyle iç içe olan spor salonlarının bu konuda hassasiyet göstermesini zorunlu hale getirmektedir.

Spor salonlarının temizliği, hem müşterilerin hem de çalışanların sağlığı için çok önemlidir. Her türlü temizlik hizmetinin verilmesinin yanında, korona virüsü için ayrıca bir dezenfekte çalışması yapılması gerekmektedir.

Spor salonu temizliği, alanında uzman elemanlar ve uygun ekipmanlar ile yapılması gereken meşakkatli bir temizlik hizmetidir. Her türlü insanın kullandığı spor aletleri, tozlanmaya ve mikrop kapmaya oldukça açıktır. Temizliğin düzenli aralıklarla yapılması, spor salonu üyelerinin ve çalışanlarının sağlığını korumak açısından çok önemlidir.

Ayrı olarak spor salonlarının hijyenik bir ortama sahip olması, müşterilerin kendilerini tercih etmesi için bir sebep olacaktır.

Peki spor salonu nasıl temizlenir ?

Spor salonlarının sürekli aralıklarla temizlenmesi önemli olan bazı yerleri mevcuttur. Bu yerler sürekli aralıklarla temizlenmediği müddetçe, hiç hijyenik olmayan bir ortam yaratarak müşterilerin memnuniyetini ve tercihini kaybetmesine yol açar. Spor salonundaki duvarların da her zaman temizlenmesi gerekmektedir.

Spor salonunda insanlarla en çok temas eden şeyler ise spor aletleridir. Bu nedenle toz, mikrop ve kir bu alanlarda daha çok bulunacaktır. Spor aletlerinin temizlenmesi hem salon çalışanlarının ve müşterilerin sağlığı hem de spor aletlerinin işlevselliği bakımından okdukça önemlidir.
Aynı zamanda yerlerin temizlenmesi de spor salonlarında düzenli olarak yapılması gerekenlerdendir. Salondaki spor yapan kişilerin duş aldığı banyo ve tuvaletlerin de ayrı olarak temizliğine son derece önem gösterilmesi gerekmektedir.

ile admin