Dış cephe temizliği

Ağu 23, 2020 Yazılarımız

İstanbul’un ihtiyaçları saymakla bitmez. Milyonlarca insanın yaşadığı şehirlerde milyonlarca ihtiyaç vardır. Bu ihtiyaçların ulaşım, gıda, hizmet, sağlık, eğitim v.b. gibi çeşitleri vardır. İnsan nüfusunun fazla olması ve metropol hayatının hızı beraberinde bir ihtiyaçlar zinciri oluşturur. Bu ihtiyaç zincirleri, beraberinde ihtiyaçlara karşılık konfor sunan hizmet sektörlerini oluşturur. Şehirin ihtiyaç zinciri için hizmet sektörü vardır. Temizlikten alışverişe hizmet sektörü büyük bir yer kaplar. Bugün hizmet sektörünün temizlik kısımından bahsedeceğiz.

İstanbulun temizlik ihtiyacı gerek kalabalığından gerekse de iş hızından dolayı çok fazladır. Bu da İstanbul temizlik şirkitlerinin oluşmasına olanak sağlar. İstanbul temizlik şirkitleri İstanbul halkının ihtiyaç duyduğu bütün temizlik kollarında hizmit verir. Dezenfekte işlemlerinden halıyıkama hizmitlerine kadar İstanbul halkının ihtiyaç duyabileceği her temizlik kolunda hizmetler verir İstanbul temizlik şirketleri.

İstanbul temizlik şirketlerinin bir tanesi olarak 1994 senesinden beri temizliğin her kolunda istanbul halkına profosyonel ve modern temizlik hizmetleri veren Belpak Temizlik Şirket’i buna bir örnektir. Belpak Temizlik Şirket’i İstanbul’da vermiş olduğu hizmetler ile istanbul halkının ihtiyacı olan modern temizlik ihtiyacını karşılamaya yönelik faaliyetler göstermektedir. Temizliğin her türünde üstün hizmet kalitesi ilkesinden ödün vermeden yoluna devam eden Belpak Temizlik Şirket’i, corona vürüsü ile mücadele ettiğimiz bu zorlu günlerde de halkımızın yanında olarak modern temizlik anlayışını İstanbul halkının hizmetine sunmuştur. Temizliğin her kolunda faaliyet gösteren Belpak Temizlik Şirket’i yapmış oyduğu temizlik hizmetlerinde, titizliğe ve profosyonel işçiliğe gösterdiği özen sayesinde İstanbul’un gözde temizlik firması olmuştur. Belpak Temizlik Şirketi’nin yapmış olduğu temizlik faaliyetlerinden İstanbul halkının en çok ihtiyaç duyduğu hizmetlerden birisi olan dış cephe temizliği ön plana çıkıyor.

Dış cephe temizliği; binaya daha yeni ve temiz bir görünüm vermenin yanı sıra, dış cephelerde bakteri oluşumuna sebep olan ve sağlığımızı tehdit eden yağmur atıkları ve tozlar sebebiyle de yapılır. Bu yağmur atıkları ve tozlar tarafından oluşturulan bakteriler, sağlığınıza karşı büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Bu bakteriler zamanla sizlerin ve ailenizin sağlığını büşük ölçüde olumsuz etkiler. Bu olumsuz etkilerden kurtulmanın çok basit ve etkili yolları vardır. Bunların başında dış cephe temizliğini periyodik olarak yapmak geliyor. Dış cephe temizlikleri periyodik yapıldığı taktirde daha sağlıklı bir yaşam ile aranızdaki mesafe kapınır. Bu sebeple periyodik dış cephe temizliği ve dış cepha cam temizliği hizmetlerini aksatmamak gerekir.

Dış cephe temizliği 3 farklı şekilde yapılır:
1-) Asansörlü sistem ile dış cephe temizlik:
Asansörlü sistem ile dış cephe temizliği, gerekli aparatları bulunan binalardan sarkıtılan profosyonel asansörlerde bulunan uzman temizlik ekibi, asansörün üzerine çıkarak kademeli bir şekilde üst kattan alt kata doğru dış cephe cam temizliği hizmetinizi sağlar. Bu hizmeti sağlayan ekip, gerekli tüm ekip ve ekipmanları yanında bulundurmalıdır. Aynı zamanda güvenlik önlemleri de asansörlü sistemde zorunlu bir durumdur. Daha çok cam binalar, iş hanları, rezidanslar ve toplu konutlarda bulunan bir sistemdir.
2-) Dağcı sistemi ile dış cephe temizliği:
Dağcı sistem ile Dış cephe temizliği hizmetinde ise yine gerekli aparatlara sahip binalardan sarkıtılan profosyonel halatlar aracılığıyla binadan sarkıtılan temizlik ekibi, bu şekilde dış cephe temizlik hizmetini verir. Güvenlik önlemleri burada iki katına çıkartılır. Hizmet veren temizlik ekibinin tüm aparat ve ekipmanları yanında bulunmalıdır. Daha çok asansör sistemi bulunmayan rezidanslarda veya iş merkezlerinde tercih edilir. Sarkıtılan halatlar temizlenecek binanın her yanına ulaşibilir. Bu sebeple temizlik hizmeti aksamaz.
3-) Vinç sistemi ile dış cephe temizliği:
Vinç sistemi ile dış cephe temizliği ise daha çok 2 katlı veya 3 katlı iş alanlarında ve cam mekanlarda yapılır. Asansörlü sisteme de dağcı sisteme de gerek kalınmaz az katlı olduğu için. Çağrılan vinç yardımı ile gereken camlara ulaşan temizlik ekibi vinç üzerinden dış

İstanbul temizlik şirketlerinden birisi olan Belpak Temizlik Şirket’i 27 yıldır İstanbul halkının ihtiyaç duyduğu; İstanbul dış cepha temizliği konusunda Istanbul halkına yardımcı oldu. Kurulduğu ilk yıllardan beri, İstanbul halkının ihtiyaç duyabileceği temizlik türlerininin tamamında profosyonel ve üstün hizmet kalitesinde hizmitler vermekte. Bu temizlik hizmetlerinin en büyük amacı sağlıklı bir toplum ve gelecek oluşturmaktır. Bu sağlıklı toplum hedefine ulaşmak ve temizlik konusunda daha bilinçli yarınlar bırakmak için, temizliğimize gereken özeri göstererek daha temiz bir Türkiye hedefine katkı sağlayabilirsiniz. Belpak Temizlik Şirket’i olarak daha temiz ve sağlıklı yarınlara beraber ulaşmak dileğiyle.
Temizlik sanattır…

ile admin