Dış cephe cam temizliği

Ağu 4, 2020 Yazılarımız

Şehirleşme ve yaklaşık bir tabirle metropol hayatı, ülkemizin bir çok yerinde rahatlıkla görülebilecek yerleşim şekillerinden bir tanesidir. Her ne kadar büyük gökdelenlerin bizlerde uyandırdığı yüzyıllardır metropol hayatının devam ettiği düşüncesi kafalarımızı kurcalasa da, metropol hayatının ve şehirleşmenin tarihçesi yakın tarihe yani1800 lü yıllara dayanır.

Şehirleşmenin hayatımıza girişi, Fransa’da ortaya çıkan, Rönesans Dönemi’nin çalkantılarıyla olduğu da söylenen sanayii devrimi ile tam olarak başlar. Şehirleşmenin ve metropol hayatının yaratıcısı olan sanayii devrimi İngiltere’den başlar. Önce bütün Avrupa’ya yayılan bu akım çok hızlı bir şekilde dünyanın her ülkesine yayılarak, adeta tüm ülkelerin genel felsefesi haline gelmiştir. Ülkelerini sanayii inkilabı ile tanıştırmak isteyen ülke liderlerinin, Sanayi inkilabını isteme nedenleri serii üretimin gücünün dünyaya hükmedeceği düşüncesidir. Dünya üzerindeki kapital düzenin başlıca nedenlerinden birisi olarak da sanayii inkilabı gösterilir.

Sanayii inkilabı ile birlikte İnlgiltere’de ortaya çıkan hammade ve pazar arayışı, aynı zamanda fabrikaların, sanayii alanlarının konumuna olan ihtiyacı, insanları, çalışma hayatından ve serii üretimin olması için gereken iş gücünden geri kalmamak ve serii üretimin başlamasıyla ortaya çıkan isçilik ihtiyacını ortadan kaldırmak için, fabrikaların ve sanayii alanlarının çevresine yerleşim alanlarını kurmak zorunda bırakmışdır. Metropol hayatının temellerinin atıldığı bu dönemdeki şehir hayatı zamanla kendini geliştirerek şu an ki modern metropol hayatını oluşturmuştur. Ülkemiz’de de kolaylıkla görülebilecek olan metropol hayatının lokomotifi İstanbul’dur.

İstanbul gibi büyük metropollerde, yılların getirdiği insan birikiminin sayısız ihtiyaç tablosu oluşur. Bu ihtiyaç tabloları şehirleşme ve insan nüfusu arttıkça çoğalır. Artan insan nüfusunun haşati ihtiyaçlarının yanısıra konforlu yaşam ihtiyaçları da bu tabloda yerini alır. İhtiyaçlar tablosunun sıralaması hayati ihtiyaçlardan keyifi ihtiyaçlara doğru sıralanır. İhtiyaçlar tablosu beraberinde yeni iş kolları ve ülkeler için istihdam alanı sağlarken, İnsanların ihtiyaçlarına kaliteli ve pratik çözüm arayışları da ticari rekabet ortamı oluşturur. Ticari rekabet ortamı; insanların ihtiyaçlarına en pratik ve kaliteli hizmet sunumunu kolaylaştırarak sektörler arasında kalitli satışı rekabeti oluşturur. Kaliteli satış rekabeti ise, insanlara daha kaliteli hizmet sunulmasını sağlayarak yaşam konforunu arttırır.

Metropol yaşamında hayatlarını sürdüren insanların ihtiyacı olan hizmetler arasında ilk sırayı hizmet sektörü tutar. Hizmet sektörü insanların barınma, giyinme, seyahat etme ve temizlenme gibi birçok temel ihtiyacı kapsar. Insanların ihtiyaç duyabileceği her konuda hizmet sektörü faaliyet göstermektedir. Metropolde yaşayan insanların her biri istisnasız hizmet sektöründen bir kolla iletişime geçmek durumundadır. Hizmet sektörünün kolları arasında en çok tercih edilen hizmet türlerinden bir tanesi de temizlik hizmetidir.

Temizlik hizmetleri, metropolde yaşayan insanların en büyük ve en temel ihtiyaçlarından biri tanesidir. Ev temizliği, fabrika temizliği, bina temizliği, dış cephe cam temizliği ve daha sayamayacağımız birçok temizlik alanında hizmetler veren temizlik şirketleri Metropol insanının en çok ihtiyaç duyduğu hizmet sektörü yollarından bir tanesidir. Peki temizlik şirketleri temizlik hizmetlerini standartlarda ve ne şekilde verir?

Temizlik şirketleri temizliğin her kodundan hizmetler verir. Örnek verecek olursak dış cephe cam temizliği, ev temizliği, bina temizliği, fabrika temizliği, cam temizlikleri, Yangın Sonrası temizlikler, dezenfekte işlemleri, haşere ilaçlama, halı yıkama ve koltuk yıkama ve benzeri aklınıza gelebilecek Bütün temizlik kollarında hizmetler vererek Metropol insanın temizliği olan ihtiyacını en kaliteli ve standartlara uygun şekilde gerçekleştirmeye çalışır. Temizlik şirketleri temizlik hizmetlerini verirken dikkat ettikleri en önemli hususlardan bir tanesi profesyonel ve Titiz ekip ve ekipman seçimidir. Profesyonel ekip ve ekipman seçimi Metropol insanının beklediğin kalite standardını daha rahat sağlar.

Belpak temizlik şirketleri olarak 1994 senesinden beri İstanbul’da vermiş olduğumuz temizlik hizmetlerinde, profesyonel işçilik ve üstün kalite ilkesine özen göstererek, vatandaşımızın temizliğe olan ihtiyacını en profesyonel şekilde gidermeye çalışıyoruz. Belpak temizlik şirketleri olarak yapmış olduğumuz tüm dış cephe cam temizliği, bina temizliği, fabrika temizliği, ev temizliği ve benzeri tüm temizlik türlerinde profesyonel ekip ve ekipmana dikkat ederek vatandaşımızın temizliği olan ihtiyacını en profesyonel şekilde gidermeye çalışıyoruz. Özellikle İstanbul gibi büyük bir metropolde hava kirliliğinden ötürü oluşan dış cephe cam temizliği ihtiyacı çok fazladır.

Temizlik denilince akla ilk gelen dış cephe cam temizliği olmasa da, dış cephe cam temizliğinin önemi yeteri kadar fark edilememesine karşın, hayati öneme sahiptir. Dış cephe cam temizliği hizmeti periyodik olarak yapılmadığı zaman, özellikle hava kirliliği fazla olan şehirlerde rüzgarın camlarınızı yapıştırdığı tozlar ve yağmur atıklarından biriken bakteriler, yaşamınızdan içeriye girerek çalışma ve yaşama ortamınızı sarar. Bakteri dolu bir çalışma ortamında geçirilen zaman sizin ve ailenizin gelecekteki sağlık sorunlarına neden olur. Bu sebeple periyodik dış cephe cam temizliği çok önemlidir. Peki dış cephe cam temizliği nasıl yapılır? Yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

Dış cephe cam temizliği 3 şekilde yapılır.
Bunlardan birincisi asansörlü sistemdir. Asansörlü sistemde; gerekli aparatları bulunan binalara takılan asansörler ve içerisindeki ekip ile dış cephe cam temizliği hizmetiniz sürdürülür.
İkinci sistem olan dağcı temizlik sisteminde ise, yine gerekli aparatları bulunan binalardan sarkıtılan profosyonel halatlara kurulan ekip, binadan profosyonel halatlar ile sarkarak dış cephe cam temizliği hizmetinizi verir.
Üçüncü ve son sistem olan vinçli sistemde ise; dış cephe cam temizliği yapılacak alana çağırılan vinçler ile yapılır. Çağırılan bu vinçlerin sepetlerine kurulan çalışanlarımız binanızın dış cephe temizliğini bu sayede yürütür.
3 farklı şekilde yapılan dış cephe cam temizliği yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

Bu konu da önem sırasına göre tablolanmış bir konudur. Dış cephe cam temizliği yapılırken öncelikle profosyonel ekip ve ekipmana dikkat etmek gerekir. Çünkü profosyonel ekip ve ekipman beraberinde hızlı ve kaliteli çalışmayı getirir.
Bunun ardından periyodik dış cephe cam temizliğine dikkat etmek gerekir. Periyodik dış cephe cam temizliği beraberinde sağlıklı bir yaşam getirir. Bunun dışıda çalışılacak ortam, malzeme kalitesi v.b bir çok konuya dikkat edebilirsiniz.

Temizlik ilkçağlardan bu yana hayatımızda olsa da metropol hayatıya daha derin bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bu ihtiyaç derinliği beraberinde yeni sektörler oluşturmuş, bunun sonucunda da temizlik şirketleri ortaya çıkmıştır. Belpek temizlik şirketleri olarak temizliğin her koluna ve her ayrıntısına dikkat etmenizi ve periyodik temizliklerinizi aksatmamanızı tavsiye ediyoruz.
Temizlik sanattır…

ile admin